Egenreklam på forum är enligt mig detsamma som spam. Dock så finns det säkert många här på seo-forum som har en hel del tjänster som skulle intressera övriga medlemmar. Jag är flitig besökare på wn.se och det är ett av få forum där jag faktiskt regelbundet kikar på reklamen. Reklamen där stör inte, utan är snarare av intresse för mig som besökare.
Så frågan går egentligen till dig Jim - Varför inte tillåta lite annonser mot betalning här på seo-forum? Om de placeras så att de inte stör, så ser jag ingen förlorare. Du får lite extra pengar på fickan och vi medlemmar kanske hittar nya bra tjänster som vi annars hade missat. Nu menar jag inte reklam som riktar sig till kunder som vill köpa SEO, utan jag syftar på reklam som riktar sig till oss som jobbar med SEO.





Svara med citat
. Ankartexterna kanske ser skrämmande ut för någon med en puritansk uppväxt, men hade du klickat på länkarna så hade du sett att de till största delen innehåller information som man idag lär ut till 12åringar i skolan. Förövrigt så är det ett tips till alla som jobbar med seo att prova på lite â€udda†genrer och inte bara jobba med sidor som behandlar resor, lån och poker. Det är ofta både lättare och mer lönsamt att optimera för sådant som andra seoáre struntar i.